top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMagda Borzymowska

Dlaczego warto zdawać egzaminy CambridgeEgzaminy Cambridge to seria międzynarodowych testów, które przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym i sprawdzają ich umiejętności językowe. Dzieci mogą zdawać egzaminy Cambridge na trzech poziomach trudności A2 Key for Schools (KET), B1 Preliminary for Schools (PET) i B2 First for Schools FCE).

Testy Cambridge stanowią odzwierciedlenie kompetencji językowych ucznia. Pozwalają ocenić poziom znajomości języka i uzyskać międzynarodowy certyfikat językowy. Wyznaczają uczniom ścieżkę rozwoju od poziomu A2 do B2. Pozwalają zdobyć wartościowe doświadczenia wyniesione z pierwszych kontaktów z egzaminami. Wzmacniają wiarę ucznia we własne możliwości.

Poniżej omawiamy trzy poziomy egzaminu, najbardziej odpowiadające uczniom szkół podstawowych.


Egzamin A2 Key for Schools (KET: Key English Test) przeznaczony jest dla uczniów klas 5 i 6 (przygotowania zaczynamy już w klasie 4). Sprawdza podstawowe sprawności językowe, rozumienie prostych tekstów, umiejętność porozumienia się w sytuacjach codziennych, stopień zrozumienia krótkich ogłoszeń oraz prostych poleceń ustnych. Posiadacz certyfikatu KET potrafi brać udział w zwykłej, typowej rozmowie po angielsku, jak również w bardzo krótkich rozmowach towarzyskich.

Egzamin składa się z trzech części i trwa około 2 godziny.


Czytanie i pisanie: 1 godzina 10 minut

Słuchanie: 30 minut

Mówienie: do 10 minut


Egzamin B1 Preliminary for Schools (PET: Preliminary English Test) to egzamin przeznaczony dla uczniów klasy 7 i 8 szkoły podstawowej. Test ten sprawdza praktyczne umiejętności radzenia sobie w codziennych sytuacjach, stopień rozumienia prostych tekstów książkowych i prasowych, umiejętność prowadzenia korespondencji po angielsku. Egzamin składa się z 3 części i trwa około 2 godzin i 20 minut.


Czytanie i pisanie: 1 godzina 30 minut

Słuchanie: około 35 minut

Mówienie: do 12 minut


Egzamin B2 First for Schools (FCE: First Certificate in English): przygotowania do niego można rozpocząć w ósmej klasie lub po zakończeniu nauki w szkole podstawowej. Certyfikat B2 potwierdza, że uczeń potrafi posługiwać się używanym na co dzień mówionym i pisanym językiem angielskim. Egzamin składa się z 4 części i trwa 3,5 godziny.


· Czytanie i gramatyka: 75 minut

· Pisanie : 80 minut

· Słuchanie: 40 minutWięcej informacji na stronie https://www.lang.com.pl w zakładce Egzaminy Cambridge.


72 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page