top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraMagda Borzymowska

ON-LINE LITTLE HELPERS


czyli gdzie zajrzeć, żeby utrwalić wiedzę


SEE , TRY , ENJOY , LEARN …

Koniec roku to dobry moment na podsumowania. W trakcie dłuższej przerwy od szkoły i od pracy, ale również w trakcie roku szkolnego, warto zadbać o odrobinę rozrywki, która przy okazji pomoże w szybkich powtórkach materiału z kursu. Podpowiadamy gdzie zajrzeć, i czego szukać.


to platforma z niezliczoną ilością ćwiczeń leksykalnych w formie gier, quizów, testów, w prawie wszystkich językach. Wejdź na stronę i lupką wyszukaj intersujący Cię temat, np.: podając kategorię słówek. Strona pokaże Ci dużą ilość ćwiczeń od wyboru. Możesz je porównać oglądając zawarty w nich zasób słów, czyli tzw. fiszki. Po wejściu w konkretny zestaw ćwiczeń z menu po lewej wybierz, jaki typ ćwiczenia chciałbyś wykonać. Możesz wybrać np.: pisanie, test, lub dwie gry. System pokaże Ci Twój wynik podczas rozwiązywania ćwiczeń oraz czas, w jakim wykonałeś zadanie. Jeśli zdecydujesz się bezpłatnie zalogować, system utrwali Twój wynik, i będziesz mógł śledzić swoje postępy. Jeśli Twoja szkoła językowa posługuje się tą platformą, nauczyciel będzie mógł obserwować Twoje postępy.


https://lyricstraining.com to strona internetowa na której można znaleźć interaktywne zadania z piosenkami w 10 językach, m.in. po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku i włosku.

https://learningapps.org to strona internetowa absolutnie dla każdego. 30 szablonów gier wykorzystanych do powtórki zarówno gramatyki, jak i słownictwa. Wyszukaj interesujący cię temat i wybierz gotowy szablon. Zagraj w grę i powtórz interesujące Cię zagadnienia.

Yummy… baw się językami!!!

To serwis edukacyjno-językowy dla dzieci i młodzieży. Zawiera między innymi darmowe gry online, interaktywny kurs języków obcych dla dzieci oraz audio-booki. Gry podzielone są na kategorie tematyczne: gry matematyczne, gry poznawcze, gry muzyczne, gry twórcze, gry logiczne, łączenie w pary, kuchnia, puzzle, ubieranki oraz kolorowanki.


Platforma do nauki słówek. Wszystkie ćwiczenia wykorzystują zdjęcia, dźwięki i gry, aby nauka nowego języka była tak samo przyjemna, jak rozkoszowanie się kawałkiem czekolady!Autorzy: Agata, Magda


Akademia Językowa Oxford

87 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page